دایی: با تمام بضاعت مان مقابل ماشین سازی قرار می گیریم، نباید به کسی تهمت بی اساس بزنیم

به گزارش همه ایده های جدید ، سرمربی سایپا می گوید این بازی از لحاظ جدولی نمی تواند کمکی به دو تیم انجام دهد.

دایی: با تمام بضاعت مان مقابل ماشین سازی قرار می گیریم، نباید به کسی تهمت بی اساس بزنیم

به گزارش همه ایده های جدید ، علی دایی سرمربی سایپا در نشست خبری قبل بازی تیمش برابر ماشین سازی در هفته بیست و هفتم لیگ برتر اظهار کرد: بازی فردا از نظر جدولی نه برای ما و نه برای تیم حریف می تواند کاری انجام دهد. ما همواره بازی های سختی برابر ماشین سازی داشته ایم و فردا هم بازی سختی در پیش داریم. ماشین سازی از نظر کادر فنی و مالکیت افراد توانمندی دارد. ما با تمام بضاعت مان وارد این بازی می شویم و امیدوارم سه امتیاز این بازی را کسب کنیم.

او ادامه داد: سه امتیاز بازی فردا می تواند ما را به بالای جدول نزدیک کند. امیدوارم که در خاتمه فصل جزو تیم های بالای جدول باشیم.

دایی تاکید نمود: احتیاج مبرمی به سه امتیاز بازی فردا داریم و این بازی برای ما نسبت به تیم ماشین سازی از اهمیت بیشتری برخوردار است. یک امتیاز برای کافی نیست و می خواهیم دست پر از ورزشگاه خارج شویم. بازی های خاتمهی برای تیم هایی مثل ما خیلی سخت است و باید از نظر انگیزشی کار بیشتری روی بازیکنان انجام دهیم. در این گونه بازی ها شاید برد و باخت برای بازیکن زیاد مهم نباشد اما کار بسیار سخت انگیزه است و تیم هایی که مثل ما نه پول و نه طرفدار دارند کار کردن در هفته های خاتمهی بسیار سخت تر است.

او درباره کار نکردن با بازیکنان نامدار خاطر نشان کرد: کار کردن با بازیکن اسمی یا غیر اسمی فرقی نمی کند. زمانی که در پرسپولیس بودم، در نیم فصل دوم حتی یک ریال هم به تیم واریز نشد و آقای رویانیان ماشینش فروخت و به بازیکنان پول تزریق کرد. فوتبال فقط مربی گری نیست. کادر پشتیبانی مثل مدیریت بسیار مهم است و می تواند تیم را حمایت کند اما متأسفانه در چند سال اخیر به غیر از سال گذشته که آقای درویش تا حدودی پا به پای ما آمد، از نظر مدیریتی مشکل داشتیم. سال گذشته اگر پنالتی ما برابر همین ماشین سازی گرفته می شد شاید وضعیت ما فرق می کرد. در تیم صبای قم و نفت تهران چنین مشکلاتی بود اما با همین تیم ها توانستیم نتایج خوبی بگیریم و قهرمانی جام حذفی را با نفت تهران بگیریم.

دایی اضافه کرد: سال جاری از هر نظر چه زمین تمرین و اقتصادی مشکل داشتیم و باید پول داشته باشیم تا بتوانیم بازیکن نامی بگیریم. من در این سال ها با جوانان کار کردم و توانستیم نفرات خوبی را به فوتبال ایران معرفی کنم. نباید از داشته های دیگران استفاده کنی و قهرمان شوی. این جوانانی که به فوتبال کشور تحویل می دهیم دست کمی از قهرمانی ندارد. سال که در پرسپولیس بودم به من خورده می گرفتند که بازیکنانی مثل طارمی، نورالله اسم و رسم ندارند اما همین بازیکنان جزو برترین های ایران هستند. بازیکنی مثل عالیشاه و خیلی دیگر بازیکنان دیگری بودند که به فوتبال ایران معرفی کردیم و جوانانی که اکنون با آن ها کار می کنیم و می توانند در آینده عملکرد بهتری داشته باشند و در آینده از آن ها بیشتر بشنویم.

سرمربی سایپا گفت: آرزوی ما همواره این بوده که تیمی از آذربایجان بتواند به قهرمانی برسد و در لیگ قهرمانان آسیا پیروز باشد اما متأسفانه تا کنون چنین اتفاقی رخ نداده اما از این به بعد با سرمایه گذاری آقای زنوزی می تواند چنین تیمی ایجاد گردد. در دو بازی آخر تراکتور شانس کمتری پیدا کرد. البته کار درستی نیست درباره تراکتور صحبت کنم چون از مسائل آن باشگاه با خبر نیستم اما بزرگ ترین سرمایه فوتبال طرفداران آن هستند که خوشبختانه تراکتور این ویژگی را دارد. همانطور که دیدید در ورزشگاه شهر قدس که تراکتور مهمان ما بود و ورزشگاه پر از طرفدار تبریزی بود. امیدوارم این تیم شایستگی خود را نشان دهد و در سال های آینده مقام بهتری را کسب کند.

علی دایی خاطر نشان کرد: ما از ابتدای فصل 5 مصدوم داریم که خیلی وقت است بدون آن ها بازی می کنیم و فردا هم یکی از بازیکنان را به علت محرومیت در اختیار نداریم. من می توانم در مورد تیم خودم صحبت می کنم. اینکه در کل فوتبال تیم ها بد گل می خورند مثل گلی که دخیا در باشگاه منچستر خورد، آیا باید بگوییم که او تبانی نموده است؟ ما باید به دنبال ساخت ورزشگاه خوب در کشور باشیم. آیا کسی سراغ این مساله رفته که چرا زمین چمن طبیعی در مازندارن و گیلان وجود ندارد. در کدام لیگ معتبر روی چمن مصنوعی کار می گردد؟ این مسائل همواره موضوعات واهی بوده و از دلایل شکست محسوب می گردد. من اگر مربی هستم و وقتی دروازه بان در دقایق ابتدایی گل بد می خورد چرا او را تعویض نمی کنم؟ از شما خواهش می کنم از روی شنیده ها کسی را قضاوت نکنید. ما همواره وقتی با تیم های استقلال و پرسپولیس بازی داریم، هم از طرفداران دو تیم فحش می خوریم.

سرمربی سایپا گفت: ما از نظر امکانات، به هیچ وجه با تیم های استقلال و پرسپولیس و سپاهان قابل مقایسه نیستیم. وقتی بازیکنی بد بازی کند، آیا طرفداری داریم که به او خرده بگیرد؟ ما مقابل هر تیمی با تمام توان بازی کردیم و خود ماشین سازی هم از این قائده خارج نیست. رضا مهاجری از دوستان قدیمی من است و او را خوب می شناسم. مطرح کردن بحث تبانی اصلاً به ما نمی خورد. متأسفانه خیلی ها در فضای مجازی عقده های خود را خالی می نمایند. باید به مدارک استناد کرد نه گفته ها. ما سال هاست که آرزوی قهرمانی در آسیا را داریم، شاید من آنقدر من بچه بودم که یادم نمی آید آخرین بار کی قهرمان شدیم. باید به چنین مسائلی رسیدگی کرد.

او اضافه کرد: چرا خیلی از تیم های ما زمینی برای خودش ندارد و زمین آن ها برای دولت است. باید ورزشگاه ها را به مالک باشگاه تحویل دهیم تا بتوانند از آن طریق درآمدزایی نمایند. در آن صورت مالک تصمیم می گیرد که بازی هایش پخش مستقیم گردد یا خیر. اگر تلویزیون پول می داد اجازه پخش بازی را به آن ها می داد. شنیده ام که حتی بعضی پول می دهند تا بازی هایشان از تلویزیون پخش گردد.

سرمربی سایپا گفت: من در ابتدای صحبت هایم گفتم که در مورد تیم خودم حرف زدم و درباره اینکه در سایر تیم های تبانی می گردد را نمی دانم. فساد در کل کشور رخنه نموده است و فقط مختص فوتبال نیست. در کدام ادارات می توانیم به راحتی کارمان را انجام دهیم؟ از کجا معلوم که بازیکنان ما هم به این فساد دچار نشده باشند؟ صحبت من این است که در رسم مسلمانی این است که نباید بدون مدرک درباره کسی نظر بدهیم. دین ما چیزهای اساسی گفته و ما از آن ها فاصله گرفتیم. من وقتی چیزی ندیده ام و دلیل و مدرکی ندارم نمی توانم تهمت بزنم چرا که یک درصد این تهمت درست نباشد نمی توانم خودم را ببخشم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دایی: با تمام بضاعت مان مقابل ماشین سازی قرار می گیریم، نباید به کسی تهمت بی اساس بزنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دایی: با تمام بضاعت مان مقابل ماشین سازی قرار می گیریم، نباید به کسی تهمت بی اساس بزنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید